تبلیغات
نوجوانی - فصل دوم
نوجوانیفصل دوم

 

مشکلات نوجوانان.

چون مشکلات نوجوانان باید به صورت گسترده مطرح شود پس من در این وبلاگ به توضیح و بررسی یکی از مشکلات نوجوانان و در اصل اساسی ترین مشکل نوجوان یعنی علاقه می پردازم.

یکی از اساسی ترین مشکلات نو جوانان همان مسئله ی علاقه است که در نوع هوس ان  60 الی 70 درصد نو جوانان را اسیر می کند. در معالجه ی ان  مثلا می توانیم به نوجوان و جوانی که گرفتار هوس دیگران شده است. شخص دیگر را برا ی امتحان در کار اوریم و در حظور ان نوجوان  عشق جایگزینی ان هوس باز را در برخورد با شخصی که اوردیم نشان دهیم. اگر خودش گرفتارهوس شده است می توانیم با نشان دادن صورتی زشت از جسم او او را به کلی از نظر هوس باز بیندازیم یا مثلا با اوردن عکسی مثالی از انسانی زیباتر از او و نسبت دادن این شخص به فردی درتقریبا نزدیکی او هوسش را از دل بیندازیم.

پس وقتی نوجوان دربرخورد با این موارد با مشاوری حرف زداو باید علاقه را در انها تشخیص دهد برای عشق که هیچ درمانی به جز صحبت کردن و دادن اطلاعاتی از معشوق نیست . مثلا او را با دوستی از معشوق اشنا کرده تا اطلاعات و هر چیزی که از معشوق  دارد را با او درمیان گذاشته البته اطلاعات مثبت را باید گفت. این تنها چیزی است که یک عاشق را ارام می کند. و مخرب ترین چیزی که اکثر مشاور ها به عاشقان می دهند این است که می گویند باید فراموش کنی یا با چیزهای دیگر خود رامشغول  کنی یا انکه گویند این ها چیزی جز هوس نوجوانی نیست و زود از بین می رود. البته درد و دل عاشق بادوست خودش و گریه کردن او را ارام خواهد کرد. البته هورمونی در عاشق شدن ترشح می شود که در هنگام نماز این ترشح بیشتر شده . بنابراین می توان از این موقعی برای اشک ریختن و دردو دل عاشق با خدا در مورد معشوق بهره گرفت. چون دوست داشتن در فرد هیچ مشکلی ایجا د نمی کند پس نیازی به درمان هم ندارد. اما خاطر نشان کنیم که دوست داشتن نباید از حد خود بیشتر شود یعنی اگر بیشتر شد دوست داشتن نیست. در هوس جسم افراد مورد نظر هستند و دل بسته وقتی از طرف مقابل حرف می زند ابتدا به خصوصیان جسمانی او می پردازد. و شور و شوقی در جشم او نمایان می شود.

در دوست داشتن روح طرف مقابل مد نظر است یعنی وقتی دل بسته شروع به تعریف می کند ابتدا از خصوصیات رفتاری طرف مقابل حرف می زند . و با حالتی عادی و بدون ذوق یا نارحتی بیان می کند.

ولی در عشق وقتی که عاشق از طرف مقابل حرف نمی زند. در اولین حرفی که می زند به توصیف خود وقت نگاه کردن به معشوق حرف می زند . و از حالاتی که در او با نگاه کردن به معشوق در وی شکل می گیرد. در بیشتر او قات اشک در چشمانش حلقه می زند. یا با حالت ناراحتی بیش از حد بیان می کند. اگر در فردی دو حالت یا حتی سه حالت علاقه مطرح بود کار مشکل تر می شود و برای درمان یکی یکی باید اقدام کنیم. مهم تشخیص ان است در حالی که راه های درمان ساده اند.

 

شنبه 12 اردیبهشت 1388 توسط زینت زرجینی | نظرات ()پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
ATOM
زینت زرجینی
اردیبهشت 1388
فروردین 1388
مقدمه
فصل اول
فصل دوم
فصل سوم
لیست آخرین مطالب
بازديدهاي امروز : نفر
بازديدهاي ديروز : نفر
كل بازديدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :