تبلیغات
نوجوانی - فصل اول
نوجوانیفصل اول

 

 

اگر بخواهیم ایمان نوجوانان را تقسیم بندی کنیم به سه دسته تقسیم می شوند دسته ای در کسب ایمان هستند و می توانند فقط ایمان را به دست اورند و دسته ای باید ایمان خود را نگه دارند این نوجوانان از ابتدا ایمان داشتند ولی چون نگه داری ایمان خیلی مشکل است به مرور زمان ایمان خود را از دست می دهند و دسته ی سوم کسانی هستند که هم می توانند ایمان خود را به دست اورند و هم از دست بدهند.

تا زمانی که کسانی که ایمان دارند ایمان خود را از دست ندهند کسانی که در طلب ایمان هستند هم ایمان ان ها را نخواهند به دست اورند.

یک از اشکارترین نشانه ی از دست ایمان بی حجابی و توجه به جسم است . دسته سوم هم معمولی هستند و هم توان به دست اوردن و هم توان از دست دادن ایمان را دارند. وقتی عشقی واقعی در نوجوان یا جوانی شکل می گیرد . ایمان به دست خواهد اورد که این عشق بیشتر در عشق هم جنس نمایان می شود ولی در عشق غیر هم جنس بعد از ازدواج به پایان می رسد و به طلاق ختم پیدا می کند . اما این وسط عاشق سود برده است چون ایمان معشوق خود را به دست اورده است. اما در عشق هم جنس با حرف زدن و مدتی در کنار معشوق بودن این عشق به پایان می رسد. که این نوع عشق ها از یک سال تا سه سال طول خواهد کشید در هر دو نوع. اما مشخصات ان به شرح زیر است.

ابتدا لرزه ی اول نگاه که در بیشتر موارد نگاه اول نیست. بعد از ان نگاه کردن معشوق از فاصله ی بیشتر از سه متری . اگر از این فاصله بیشتر شود این عشق نخواهد بود زیرا در کمتر از این فاصله لرز دل بیشتر شده و امکان تپش قلب را محیا می کند. عاشق دوست دارد به معشوق خود نگاه کند ولی از معشوق خود این توقع را ندارد. زیرا احساس شرمندگی بر او ایجاد می شود. البته بیشتر از دو الی سه لحظه این نگاه نباید طول بکشد. زیرا توان دیدن از عاشق میرود. بعد از حداقل شش ماه از دیدن عاشق توان حرف زدن با معشوق را پیدا خواهد کرد حتی اگر زودتر از این مدت معشوق قصد حرف زدن با او را پیدا کند عاشق لکنت زبان خواهد گرفت.بعد از حداکثر سه سال عاشق و معشوق از هم جدا شده و این عشق به پایان می رسد و دیگر هیچ اثری از ان عشق در عاشق احساس نمی شود در ضمن تمام عشق ها یک طرفه می باشد . حالا که با اثرات یک عشق واقعی در نوجوانان وجوانان اشنا شدیم. بهتر است با شناسایی این عشق در ان ها بیشتر بتوانیم با انها هم  دردی کنیم. اما نوعی دیگر از علاقه دوست داشتن است که کاملا باعشق تفاوت دارد. زیرا دوست داشتن حتی شامل معلم و پدرو مادرو ...اتفاق می افتد و مدت زمان ان بیشتر از عشق و شدت ان کمتر از عشق است. و یک نوع دیگر علاقه وجود دارد که هوس است . این دیگر هیچ نوع شدتی در ان نخوابیده شده و هر لحظه امکان تمام شدن ان وجود دارد و در غیر هم جنس اتفاق می افتد و حتی لیاقت عشق و دوست داشتن را از بین می برد و به اسانی قابل رها شدن است. هوس افت ایمان و احساسات است. البته هوس ممکن است دو طرفه نباشد و از ان به عنوان و جایگزینی عشق استفاده شود. که به راحتی می توانیم به این جایگزینی پی ببریم. مثلا می توانیم به نوجوان و جوانی که گرفتار هوس دیگران شده است. شخص دیگر را برا ی امتحان در کار اوریم و در حظور ان نوجوان  عشق جایگزینی ان هوس باز را در برخورد با شخصی که اوردیم نشان دهیم. 

پس وقتی نوجوانی در مورد این موارد با مشاوری صحبت می کند ما باید نوع علاقه را در انها تشخیص دهیم. برای عشق که هیچ درمانی به جز صحبت کردن و دادن اطلاعاتی از معشوق نیست . مثلا او را با دوستی از معشوق اشنا کرده تا اطلاعات و هر چیزی که از معشوق  دارد را با او درمیان گذاشته البته اطلاعات مثبت را باید گفت. این تنها چیزی است که یک عاشق را ارام می کند. و مخرب ترین چیزی که اکثر مشاور ها به عاشقان می دهند این است که می گویند باید فراموش کنی یا با چیزهای دیگر خود رامشقول کنی یا اینکه می گویند این ها چیزی جز هوس نوجوانی نیست و زود از بین می رود. البته درد و دل عاشق بادوست خودش و گریه کردن او را ارام خواهد کرد. البته هورمونی در عاشق شدن ترشح می شود که در هنگام نماز این ترشح بیشتر شده . بنابراین می توان از این موقعی برای اشک ریختن و دردو دل عاشق با خدا در مورد معشوق بهره گرفت.

شنبه 19 اردیبهشت 1388 توسط زینت زرجینی | نظرات ()پست الکترونیک
تماس با مدیر
RSS
ATOM
زینت زرجینی
اردیبهشت 1388
فروردین 1388
مقدمه
فصل اول
فصل دوم
فصل سوم
لیست آخرین مطالب
بازديدهاي امروز : نفر
بازديدهاي ديروز : نفر
كل بازديدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :